Wybieramy łóżeczko dla niemowlaka

Dziecko

Za urządzanie dziecięcego pokoju wielu rodziców zabiera się jeszcze przed narodzinami dziecka i staje przed dylematem: jak wybrać łóżeczko dla dziecka. Asortyment w sklepach jest bardzo duży, a niezwykle ważnym mebelkiem w dziecięcym pokoju jest właśnie łóżeczko. Dlatego warto przeczytać porady na ten temat.

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka, aby było dla niego komfortowe?

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi przyszli rodzice zyskają wiedzę o tym, jak wybrać łóżeczko dla dziecka. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę wybierając łóżeczko dla dziecka? Jednym z ważnych elementów jest dobranie właściwego rozmiaru łóżeczka. Dla noworodka łóżeczka mają rozmiary 60×120 centymetrów oraz 70×140 centymetrów. Wiele modeli łóżeczek w tym większym rozmiarze udaje się później dostosować tak, że zamienia się ono w tapczanik dla starszego dziecka. Łóżeczko dla dziecka może być wykonane z bardzo różnych materiałów; oczywiście najczęściej jako materiał na łóżeczka dla noworodków i niemowlaków wykorzystywana jest sklejka albo drewno. Jakiego rodzaju materiału użyto nie ma większego znaczenia,ważne, aby łóżeczko zostało pomalowane bezpiecznymi farbami z atestem.

Jak wybrać łóżeczko: co jeszcze jest ważne?

Łóżeczko dla dziecka musi być dla niego bezpieczne. Dlatego też elementem koniecznym są szczebelki, które chronią malucha przed wypadnięciem z łóżeczka. Najlepszy wybór to łóżeczko, które ma zaokrąglone szczebelki. Dobrze sprawdzają się łóżeczka, których wysokość można regulować, gdy dziecko rośnie. Warto też pamiętać o tym, że bardzo ważny jest także materacyk. Nie może on być zbyt twardy, ani za miękki. Dobry wybór to średnio twardy materac.