Czym kierować się kupując łóżeczko dla dziecka?

Łóżeczko

W sklepach z akcesoriami dla dzieci wybór modeli łóżeczek jest bardzo duży. Nie ułatwia to wielu rodzicom wyboru. Podpowiadamy na jakie elementy warto zwracać uwagę, aby wybór łóżeczka dla dziecka był łatwiejszy.

Łóżeczka dziecięce: najważniejsze kryteria wyboru

Wybór łóżeczka dla dziecka jest trudny; jest mnóstwo elementów, które rodzice powinni brać pod uwagę, gdy dokonują wybór łóżeczka dla dziecka. W sprzedaży są łóżeczka dziecięce w standardowych rozmiarach 120×60 centymetrów oraz łóżeczka dziecięce w większym rozmiarze. Te niestandardowe łóżeczka dla dzieci mają wymiary 140×70 centymetrów. Niby to niewielka różnica, ale wybierając to w większym rozmiarze za kilka lat nie trzeba będzie wymieniać go na nowe. Łóżeczka dla dzieci muszą być bezpieczne. Sprawdźmy nie tylko, czy wybrany model łóżeczka jest stabilny, ale także czy zostało ono wykonane starannie. W przypadku łóżeczka dziecięce niedopuszczalne są wszelkie zadziory. Więcej o łóżeczka dla dzieci można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Wybieramy łóżeczko dla niemowlaka”.

Łóżeczka dla dzieci: warto o tym pamiętać

Łóżeczka dziecięce powinni mieć zaokrąglone szczebelki, które ochronią maluszka przed wypadnięciem. Wszystkie elementy, które zostały użyte do wykonania łóżeczka (na przykład śruby do jego skręcenia) muszą być osłonięte zaślepkami, których maluch nie da rady wyjąć. Większość łóżeczek sprzedawanych jest bez materacyka. Materacyk dla niemowlaka powinien być średnio twardy i elastyczny. Ortopedzi odradzają korzystanie przez dzieci z używanych materacyków.