Jakie łóżeczko dla dziecka kupić?

Dziecko

Do przyjęcia nowego członka rodziny wiele osób przygotowuje się na długo przed jego narodzinami. Przyszli rodzice wiele czasu spędzają na urządzaniu pokoju dla malucha. Bardzo ważnym, wręcz niezbędnym meblem jest oczywiście łóżeczko. Wybór łóżeczka dla dziecka nie jest prosty, gdyż w sklepach z artykułami dla dzieci jest mnóstwo różnych modeli, w tym łóżeczka dziecięce.

Na co zwrócić uwagę, aby wybór łóżeczka dla dziecka był trafiony?

Wybór łóżeczka dla dziecka powinien uwzględniać kilka bardzo ważnych elementów. Łóżeczka dziecięce muszą być nie tylko wygodne, ale także bezpieczne. Wygodę maluchom zapewniają łóżeczka dziecięce z dobrze wybranym przez rodziców materacem. Materac do łóżeczka dla dzieci powinien być nowy i średnio twardy. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to nie można zapomnieć o tym, że łóżeczka dziecięce powinny mieć zaokrąglone szczebelki. Do tego wybierając łóżeczka dla dzieci należy zwrócić uwagę na to, jaki jest rozstaw szczebelków. Muszą one być rozmieszczone na tyle gęsto, aby nie zmieściła się pomiędzy nimi główka dziecka. Więcej na temat łóżeczka dla dzieci można przeczytać w artykule „Wybieramy łóżeczko dla niemowlaka”.

Łóżeczka dziecięce: o tym pamiętaj na zakupach

Modeli łóżeczek jest tak dużo, że można dostać zawrotów głowy. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także ceną. Wybierając łóżeczko należy jednak przede wszystkim zwracać uwagę na to, czy będzie ono bezpieczne. Dlatego pytajmy sprzedawcę o to czy wybrany model łóżeczka ma odpowiednie atesty. Oczywiście łóżeczko musi być wykonane bardzo starannie.