Akcesoria w łazience dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Akcesoria w łazience dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Łazienka, z której będą korzystać seniorzy i osoby, które mają trudności z poruszaniem się, powinna być przede wszystkim bezpieczna. Oczywiście należy także dołożyć wszelkich starań, aby korzystanie z niej było jak najbardziej wygodne.

Jaka powinna być łazienka dla niepełnosprawnych?

Urządzając łazienkę dla osób niepełnosprawnych należy zatroszczyć się o to, aby dostęp do umywalki, wanny lub prysznica oraz do sedesu był bezpieczny i wygodny. Dużym udogodnieniem jest uchwyt dla niepełnosprawnych.

Uchwyt dla niepełnosprawnych oferuje sklep z wyposażeniem toalet. Uchwyt dla niepełnosprawnych, który ma w swojej ofercie sklep z wyposażeniem toalet został wykonany bardzo solidnie ze stali węglowej lub szlachetnej. O tym, że poręcze łazienkowe, które znajdują się w ofercie sklepu, który oferuje wyposażenie toalety dla niepełnosprawnych są bezpieczne świadczą atesty i certyfikaty, które otrzymał każdy z produktów.

Szeroka oferta uchwytów dla niepełnosprawnych

Nie ma jednego uniwersalnego uchwyty dla osób niepełnosprawnych i seniorów. W ofercie znajdują się więc poręcze łazienkowe. Poręcze łazienkowe to różnorodna gama uchwytów i poręczy o bardzo różnym przeznaczeniu. W zależności od kształtu i wielkości, poręcze łazienkowe montuje się przy umywalce lub wannie.

Są również poręcze dla niepełnosprawnych przeznaczone do zamocowania przy sedesie. Rozwiązaniem bardzo praktycznym są uchwyty na papier toaletowy do zamocowania na poręczy przy WC. Poręcze dla niepełnosprawnych ułatwiają osobie niepełnosprawnej korzystanie z WC, wanny lub prysznica.