Plusy i minusy witryn i aplikacji mobilnych

Plusy i minusy witryn i aplikacji mobilnych

Istnieją dwa różne sposoby technicznego opracowywania i dostarczania projektów mobilnych: mobilna strona internetowa i aplikacja mobilna. Na pierwszy rzut oka obie metody wyglądają bardzo podobnie. Jednak w rzeczywistości każdy ma swoje zalety i ma swoje wady.

Strona mobilna zalety

Działa tylko przez przeglądarkę. W przeciwieństwie do zwykłych witryn internetowych jest zaprojektowany specjalnie dla urządzeń mobilnych. Oprócz witryn mobilnych istnieją strony responsywne. Responsywna witryna zawiera połączone ze sobą strony HTML, które są wyświetlane w przeglądarkach w Internecie. Responsywny (płynny) układ został zaprojektowany tak, aby wyświetlać się poprawnie na wszystkich rozmiarach ekranu.

Jest wygodna podczas pracy z różnymi typami smartfonów i tabletów. Nie wymaga tworzenia oddzielnej wersji uwzględniającej różne systemy operacyjne. Może obsługiwać łatwą integrację z takimi funkcjami jak kody QR, wiadomości tekstowe. Szersze grono użytkowników jest zaangażowane w obsługę wielu urządzeń, którą zapewnia responsywne projektowanie witryn internetowych na różnych platformach.

Aplikacja mobilna zalety

W przeciwieństwie do responsywnych / mobilnych stron internetowych, które działają przez przeglądarki, natywne aplikacje muszą być pobierane z określonych portali, takich jak Google Play Market, App Store lub inne. Tworzenie aplikacji mobilnych odbywa się oddzielnie dla każdego systemu operacyjnego, wymagają instalacji i zapewniają szybszy dostęp do treści. Tworzenie aplikacji to wygoda.

Analiza pokazuje, że aplikacje są bardziej popularne niż podobne strony internetowe, ponieważ są bardziej przyjazne dla użytkownika. Zapewniają lepsze wrażenia użytkownika, szybciej ładują treści i są łatwiejsze w użyciu. Ponadto mają powiadomienia push i konstrukcję, która jest bardziej elastycznie kompatybilna z różnymi rozmiarami ekranu. Tworzenie aplikacji mobilnej pozwala na personalizacje. Aplikacje mobilne to świetne rozwiązanie w przypadku usług wymagających regularnego użytkowania. Pozwalają użytkownikom tworzyć konta osobiste, a także przechowywać ważne informacje pod ręką.