Umowy podpisywane z firmami zewnętrznymi, z pracownikami, dokumentacja cen transferowych, dokumenty związane z administracją prowadzenia biura i wiele innych ważnych informacji, które zazwyczaj gromadzą się w wersji papierowej. Nie tylko ich ilość zaburza prawidłową pracę danej działalność – często wiele pism się gubi albo znajduje się tam, gdzie nie powinna, ale i zaciera klarowny ogląd stanu firmy. Jak sobie z tym poradzić?
Nie zapomnij o ustawie o rachunkowości!
Nieznajomość prawa nie zwalnia nas z jego respektowania. Ta zasada sprawdza się zawsze, o czym nieraz firmę uświadamia profesjonalny doradca prawny, czy też doradca podatkowy. Ustawa o rachunkowości to pierwsza rzecz, z jaką powinni zapoznać się właściciele działalności.
W precyzyjny sposób określa ona w jaki sposób należy przechowywać konkretne dane i przez jaki okres czasu. Wbrew pozorom nie wszystko można przenieść do wirtualnej przestrzeni. Trzeba o tym pamiętać, jeżeli chce się uniknąć nieprzyjemności ze strony instytucji skarbowych.
Zaufaj specjalistom w tej branży
Dużo firm boryka się z natłokiem danych administracyjnych, związanych z dokumentacją cen transferowych, umów między podmiotami, czy też rozliczeń z urzędem skarbowym. Jeżeli przedsiębiorstwo nie radzi sobie z uporządkowaniem tych kwestii, warto w takim przypadku skorzystać z doradztwa podatkowego, bądź też w innych przypadkach doradztwa prawnego.
Przedstawiciele tych usług doskonale wiedzą, na co zwrócić uwagę i na bieżąco zaznajamiają się ze zmieniającymi przepisami. Dzięki nim zapomnisz chociażby o księgach rachunkowych, czy też będziesz wiedział z jakim podatkiem będą wiązały się konkretne ceny transferowe.
Postaw na sprawdzone rozwiązania
Postaw na digitalizację i zapomnij o gubiących się dokumentach. Coraz częściej firmy, znając oczywiście ustawę o rachunkowości, decydują się na elektroniczny obieg konkretnych specyfikacji.
Na rynku do tego celu można znaleźć darmowe, jak i płatne programy oraz systemy, którym warto poświęcić trochę uwagi. Pozwolą one z pewnością usprawnić pracę, a dzięki nim przedsiębiorca będzie mógł poświęcić więcej czasu chociażby na ceny transferowe, zawiązywanie współpracy, czy też tworzenie nowych strategii.