Żyrandole – popularny rodzaj oświetlenia

Żyrandole – popularny rodzaj oświetlenia

Do każdego powinniśmy dobrać odpowiednie oświetlenie. Źródłem światła kupowanym do mieszkań i domów najczęściej jest żyrandol. Żyrandole sufitowe są ponadczasowym źródłem oświetlenia; pojawiły się w wnętrzach kilka stuleci, zmianie uległy ich formy i materiały oraz oczywiście sposób świecenia, współczesne żyrandole wyposażone są w elektryczne żarówki.

Jakie żyrandole mamy do wyboru?

Rodzaj żyrandoli jest dzisiaj w sklepach całe mnóstwo. Do wyboru są zarówno bardzo proste, o geometrycznych kształtach nowoczesne żyrandole sufitowe jak i nawiązujące stylistyką do tych z pała wnętrz żyrandole sufitowe kryształowe. Bardzo popularnym materiałem jest także metal. Żyrandol sufitowe wykonany z metalu może mieć bardzo różnorodną formę, styl i kolor. Bardzo interesująco we wnętrzach urządzonych w stylu vintage będzie wyglądał żyrandol sufitowy wykonany ze stali, która imituje brąz. Zdobiony kryształkami taki żyrandol sufitowy jest bardzo elegancki i stylowy.

Ilość źródeł świata i kolor

Wybierając żyrandol powinien pasować do pomieszczenia, w którym zostanie zamontowany. Inny żyrandol wybierzemy do kuchni, inny do salonu czy sypialni. Jeśli chodzi o kolorystykę do wyboru są żyrandole na przykład w kolorze złota, czarnym, białym lub srebrnym. Każdy żyrandol może mieć także różną ilość źródeł światła. Mogą mieć tylko jedną żarówkę, kilka, a nawet kilkanaście. Im większe jest pomieszczenie, do którego kupujemy żyrandol, tym więcej powinien mieć żarówek.

Więcej o tym popularnym typie oświetlenia przeczytać można także w naszym innym artykule.