Zimowe kurtki – gdzie je kupić?

Zimowe kurtki - gdzie je kupić?

Współczesny przemysł mody oferuje rozmaite kurtki zimowe męskie do wyboru i każda z nich ma swoje indywidualne cechy. Zastanów się nad głównymi stylami, w których będzie ci najwygodniej.

Klasyczna kurtka męska

Eleganckie kurtki zimowe są dobrym wyborem dla tych mężczyzn, którzy nie do końca mają określony styl. Takie kurtki zimowe męskie tanie przypominają najczęściej skrócony płaszcz i trafiają do wszystkich mężczyzn bez wyjątku. Charakterystyczną cechą modelu są szerokie klapy i gruba wełniana tkanina. To klasyk w najczystszej formie. Kurtka jest zwykle wodoodporna.

Warto zauważyć, że zły rozmiar kurtki klasycznej wizualnie zwiększa figurę, więc podczas dopasowania uważnie obserwuj, czy kurtka swobodnie leży na tobie.

Kurtki zimowe typu parka

Kurtki zimowe męskie parki to wodoodporne i dobrze izolowane kurtki z kapturem i futrzanym brzegiem. Cechą parek jest maksymalna izolacja. Zwykle dochodzi do połowy uda, a wewnątrz zawiera puch lub włókno syntetyczne. Zamek u góry zapinany jest na guziki, które pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także dodatkowe ocieplenie. Może być dowolnego koloru, a w razie potrzeby futro można rozpiąć wraz z kapturem.

Jeśli nadal nie wiesz, którą męską kurtkę zimową wybrać, rozważ standardową, ale izolowaną wersję – kurtkę puchową. Takie modele są wykonane z wodoodpornych tkanin, mają podszewkę i warstwę izolacyjną, która pozwala nie zamarzać nawet w najcięższych mrozach. Kurtka może mieć dowolny rozmiar i długość, ale dla maksymalnego zatrzymania ciepła zalecamy wybór modelu przynajmniej do połowy uda.