Wybieramy żyrandol: jak zrobić to dobrze?

Wybieramy żyrandol: jak zrobić to dobrze?

Oświetlenie to nieodzowny element wystroju wnętrz mieszkalnych. Na rynku jest dzisiaj mnóstwo różnego rodzaju opraw oświetleniowych. Prawie w każdym domu bardzo ważnym elementem aranżacji są żyrandole. Warto poświęcić wyborowi żyrandola trochę czasu, od tego jakie żyrandole kupimy zależy bowiem to, czy będzie on jedynie praktycznym, czy także dekoracyjnym dodatkiem.

Jaka jest rynkowa oferta?

W aranżacji każdego pomieszczenia w naszych domach i mieszaniach niezbędne jest oświetlenie ogólne. Taką rolę pełnią właśnie żyrandole. Są one tak bardzo popularne, że do ich wykonania wykorzystywane są bardzo różnorodne materiały. Do tego zróżnicowana jest ich wielkość oraz liczba żarówek. Jako materiały do produkcji żyrandoli bardzo chętnie wykorzystywany jest metal. Daje on projektantom naprawdę bardzo wiele możliwości stworzenia żyrandoli o nawet najbardziej wymyślonych kształtach. W efekcie mogą powstać żyrandole, które będą dobrze prezentować się zarówno w nowocześnie jak i w tradycyjnie urządzonych wnętrzach.

Pojedynczy czy wieloramienny?

Żyrandole różnią się między sobą nie tylko dizajnem i materiałem, z którego zostały wykonane. Do wyboru mamy zarówno małe żyrandole na jedną żarówkę, jak i wieloramienne (ramion może być nawet 8), w których świecić się będzie mnóstwo żarówek. Te drugie żyrandole najlepiej prezentują się w obszernych, wysokich wnętrzach.

Pierwsze żyrandole pojawiły się we wnętrzach jeszcze zanim Tomasz Edison wynalazł żarówkę. Dziś to najbardziej popularny typ oświetlenia.