Różne rodzaje drukarek

Różne rodzaje drukarek

Jeśli istnieje potrzeba oznakowania sprzedawanych produktów, to doskonałym rozwiązaniem są drukarki etykiet. Przenośne drukarki etykiet są niezbędne nie tylko dla producentów towarów, ale także dla sklepów detalicznych podczas drukowania kodów kreskowych.

Zastosowanie drukarek do etykiet

Etykiety do drukarek nie tylko są oszczędnym rozwiązaniem ale też przyczyniają się do zwiększenia szybkości pracy. Trend ten jest związany z automatyzacją handlu. Drukarka tego typu pomaga w utworzeniu szybkiego i wysokiej jakości spisu towarów, jasne zrozumienie, ile produktów znajduje się na parkiecie handlowym, a ile w magazynach.

Rodzaje drukarek do etykiet

Istnieją dwa główne typy drukarek etykiet: drukarki termiczne i drukarki termotransferowe. Drukarki termiczne działają na zasadzie bezpośredniego drukowania termicznego: obraz na etykiecie pojawia się za pomocą efektu plamki termicznej głowicy drukującej na wrażliwej na ciepło warstwie specjalnego papieru termicznego (na zasadzie faksu). Drukarki termiczne mogą drukować tylko na etykietach termicznych lub papierze termicznym.

Drukarki termotransferowe działają na zasadzie przenoszenia obrazu ze specjalnej wstążki z tuszem (wstążki) na różne materiały – papier, karton, tekstylia, materiały syntetyczne. Do drukowania na drukarkach termotransferowych produkowane są różne rodzaje taśm z tuszem (wstążki). Tworzenie obrazów na nośniku następuje również pod wpływem nagrzewania głowicy drukującej. Jednocześnie wybór materiałów na etykiety jest dość szeroki, a uzyskane etykiety są trwałe i odporne na wpływy zewnętrzne.