Pojazd udostępniany na abonament – jego cechy

Pojazd udostępniany na abonament - jego cechy

Każda ciesząca się zaufaniem i dobrą opinią wśród klientów firma, udostępniająca auto na abonament, ma swój własny klucz selekcji, którym podąża, wybierają odpowiednie pojazdy. Jest to bardzo istotne, gdyż to właśnie na nich budowana jest siła całej marki.

Nic więc dziwnego, że pod uwagę najczęściej brane są tylko i wyłącznie samochody, które pochodzą od autoryzowanych dealerów, importerów fabrycznych oraz producentów (a przynajmniej tak powinno być). Czym jeszcze muszą się one odznaczać? 

Jak to jest z modelami używanymi? 

Dużo osób słysząc: samochody używane na abonament, robi w cudzysłowie krok do tyłu. Niepotrzebnie jednak, gdyż auta na abonament są:

  • w pełni sprawnymi pojazdami poleasingowymi,
  • samochodami, które mają już za sobą wynajem długoterminowy, czy też jakiś konkretny program managerski, ustalany przez poszczególnych producentów, 
  • często praktycznie nowe, gdzie odnotowane zostały zaledwie śladowe przebiegi

Co jeszcze brane jest pod uwagę? 

Udostępniając auto na abonament firma, która poleca swoje pojazdy, musi brać też pod uwagę podstawowe czynniki, które obejmują:

  • wiek pojazdu (najchętniej wybierane modele liczą sobie 2-3 lata),
  • stan techniczny – tylko w pełni sprawne samochody brane są pod uwagę
  • zebraną historię serwisową – to z niej można dowiedzieć się najwięcej informacji,
  • liczbę poprzednich właścicieli oraz przebieg pojazdu. 

Jak widać nie łatwo jest dostać się na listę samochodów używanych na abonament, co w przypadku klientów, którzy chcą skorzystać z tego typu usługi, jest dobrą informacją i poręczeniem, że pojazd nie zawiedzie ich podczas nawet długookresowej eksploatacji.