Nowe mieszkanie pod klucz

Nowe mieszkanie pod klucz

Statystyki pokazują, że w Polsce jeden inwestor na pięciu kupuje nowe mieszkanie wykończone „pod klucz”, czyli gotowe do umeblowania i wprowadzenia się lokatorów. Tego typu transakcja posiada swoje zalety, na przykład oszczędność czasu. Zdanie się na gotowe rozwiązania sprawdzonych architektów wnętrz jest zbawienne dla osób, które nie wyrobiły jeszcze swojego gustu oraz mają trudności w podjęciu ostatecznej decyzji co do wyglądu pomieszczeń. Lokal w stanie surowym wymaga wykończenia, które jest i kosztowne, i czasochłonne – przy odrobinie starań cena może okazać się jednak znacznie niższa, niż w przypadku całkowicie urządzonego mieszkania.

Rynek nowych mieszkań na sprzedaż

Miasto, które dynamicznie się rozwija, przyciąga nowych mieszkańców. Lokale z rynku wtórnego to o wiele za mało, jeśli chodzi o potrzeby osób osiedlających się na dłużej. Nowe mieszkania Poznań cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród ludzi nabywających pierwszą w życiu własną nieruchomość. Jeśli chodzi o nowe mieszkania Poznań jest miejscem wielu inwestycji deweloperskich. Spotkamy tu zarówno nowoczesne bloki, domy szeregowe, a nawet zabudowę jednorodzinną. Duży wybór nieruchomości i lokalizacji oraz zróżnicowanie zarówno metrażu, jak i cen za metr kwadratowy sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Mieszkanie inwestycyjne w Poznaniu – dobry wybór

Zakup nowej nieruchomości pod wynajem okazyjny czy krótkoterminowy, na przykład w systemie typu Air BnB, jest ciekawym pomysłem na lokatę i pomnożenie kapitału. Jeśli chodzi o gotowe mieszkania w standardzie „pod klucz”, poznańscy architekci prześcigają się w nowatorskich pomysłach. W wielu dzielnicach można znaleźć cały przekrój takich lokali – od funkcjonalnych mini-kawalerek z antresolami, po kilkupokojowe, dwupoziomowe apartamenty. Warto zainwestować w nowe mieszkania Poznań, szczególnie, jeżeli na rynku panuje tendencja wzrostowa co do cen.