Nowe mieszkanie lepsze niż używane

nowe mieszkania Wilda

Posiadanie własnego M to marzenie wielu młodych osób. Zakup wiąże się oczywiście z niemałym wydatkiem i na ogół koniecznością zaciągnięcia naprawdę wysokiego kredytu na wiele lat. Mieszkania z rynku wtórnego kosztują znacznie mniej. Mimo to wiele osób stawia na mieszkania deweloperskie. Dlaczego nowe mieszkania są lepsze niż te używane?

Większa wartość

Nowe mieszkania w Poznaniu czy innym mieście to oczywiście wydatek większy niż mieszkanie z rynku wtórnego w tym samym mieście. Należy jednak pamiętać, że nowe mieszkanie ma zdecydowanie większą wartość. Oznacza to, że jeśli z jakiegoś powodu będziemy chcieli je sprzedać, to zrobimy to za większą sumę. W ostatecznym rozrachunku nowe mieszkanie jest lepszym rozwiązaniem.

Ochrona ustawowa

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, jesteśmy chronieni ustawą deweloperską. Dba ona o nasz interes prawny i finansowy. To kolejny plus, który sprawia, że interesować powinny nas nowe mieszkania w Poznaniu i wielu innych miastach.

Możliwość urządzenia mieszkania od podstaw

Kupując nowe mieszkanie, nie musimy go remontować. Czekają nas wyłącznie prace wykończeniowe, które są zdecydowanie mniej absorbujące. Nie musimy zmagać się chociażby ze zbijaniem starych płytek, które się nam nie podobają czy wymianą paneli podłogowych na nowe. Co więcej, mieszkania deweloperskie objęte są aż pięcioletnią gwarancją. 

Nowe mieszkania wzbudzają ogromne zainteresowanie i wiele emocji. Wszystkich tych, których zainteresował ten temat odsyłamy do naszego innego tekstu poświęconego nowym mieszkaniom.