Materace mają swoje strony

Materace mają swoje strony

Każdy materac dobrej jakości składa się z odpowiedniego wypełnienia i ma dwie strony. Można tutaj rozróżnić stronę letnią i zimową bądź stronę miękką i twardą. Wybierając zwykły materac piankowy, także możemy liczyć na jego dwustronność.

Z jednej strony znajdziemy piankę wyjątkowo elastyczną, z drugiej będzie to pianka nieco twardsza. Jeżeli wybierzemy dobry materac, będziemy mieli zapewnioną gwarancję dobrego snu i wypoczynku. Czasem lepiej kupić droższy materac i cieszyć się wygodą, niżeli nie wysypiać się na tańszej wersji materaca.

Jakie właściwości materaca są ważne?

Do najważniejszych właściwości materaca można zaliczyć wymiar, twardość oraz rodzaj wkładu w środku. To dzięki nim możemy określić czy materac jest naprawdę dobry i czy będziemy się na nim wysypiać. Ważna jest także dwustronność. To z jednej strony tylko delta, ale jeżeli nasz materac gąbkowy będzie posiadał dwie strony o różnych właściwościach, jego zastosowanie będzie jeszcze szersze. Lepiej wybrać materac dwustronny, mimo jego wyższej ceny i cieszyć się komfortem snu o każdej porze roku.

Materac na lato i na zimę

Możemy także zakupić materac dwustronny dostosowany do pory roku. Taki materac piankowy do spania na lato będzie wypełniony pianką chłodzącą, natomiast gdy przewrócimy go na drugą stronę, poczujemy właściwości termo elastycznego materiału, który w chłodniejsze dni zatrzymuje ciepło i przyjemnie grzeje.

Nie wiesz jaki masz materac w domu i czy śpisz na właściwej stronie? Zapoznaj się z poradnikami dostępnymi na fachowych stronach producentów materacy i poznaj ich budowę oraz szczegółowe właściwości. Każdy materac ma tak zwany przekrój, co pokazuje z czego dokładnie się składa. Z pewnością twój materac także ma taki przekrój.