Jakie zalety ma tkanina minky?

kocyk minky

Każda mama kupujemy swojemu dziecku kocyk. Wybór kocyków dla dzieci jest obecnie ogromny. Niestety, nie wszystkie charakteryzują się wysoką jakością, a tym samym nie każdy kocyk może być użytkowany przez malucha. Na uwagę mam zasługują kocyki wykonane z tkaniny minky. Jaka jest tkanina minky? Co sprawia, że kocyki z niej wykonane idealnie nadają się nawet dla niemowlaków?

Tkanina minky przyjazna dla ciała

Dzianina minky jest przede wszystkim niezwykle delikatna i przyjemna w dotyku. Wszystko za sprawą wysokiej gramatury. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że została ona doceniona przez Polski Instytut Włókienniczy w Łodzi, który przyznał jej certyfikat „Bezpieczny dla Dziecka”. Tkanina nie podrażnia delikatnej skóry dziecka, nie obciera jej. Z uwagi na wysoką elastyczność nadaje się do uszycia nie tylko kocyków.

Idealna bez względu na porę roku

Tkanina minky może być wykorzystywana zarówno latem, jak i zimą. W sezonie zimowym zapewnia pożądane o tej porze roku ciepło, latem zaś nie powoduje pocenia i przegrzewania się ciała.

Szeroki wybór

Tkanina minky dostępna jest w bardzo wielu kolorach i wzorach. Można wybierać między tą gładką, w kropki, w paski czy z zabawnym nadrukiem. Dzięki temu nie ma najmniejszego problemu z wybraniem tkaniny idealnie wpisującej się w indywidualny gust.

Tkanina minky to materiał zasługujący na uwagę. Szyje się z niej między innymi dziecięce kocyki.
Jeśli temat Cię zainteresował, odsyłamy do naszego innego tekstu, w którym mówimy właśnie o kocykach minky.