Jakie są koszty wykończenia mieszkania deweloperskiego?

Jakie są koszty wykończenia mieszkania deweloperskiego?

Decydując się na zakup nowe mieszkania Poznań, zwykle musimy przygotować się na kolejne koszty, związane z jego wykończeniem. Warto zatem już na etapie wyboru oferty zakupu mieszkania od dewelopera, zastanowić się jakim budżetem dysponujemy i ile możemy wydać na wykończenie mieszkania. Tutaj trzeba dodać że nowe mieszkania od dewelopera Poznań to stan deweloperski, który zawiera się pomiędzy stanem surowym a tak zwanym stanem pod klucz, czyli do pełnego zamieszkania.

Jakie prace wykończeniowe będziemy musieli wykonać w mieszkaniu?

Oglądając mieszkania Poznań deweloper, zwykle możemy zauważyć że są wyposażone w gotową instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz grzewczą, a także znajdują się w nim wszystkie niezbędne wylewki oraz drzwi, okna czy parapety zewnętrzne. Abyśmy jednak mogli wprowadzić się do mieszkania, czeka nas jeszcze wiele pracy a co za tym idzie wiele wydatków finansowych.

Do najważniejszych prac będzie należało położenie podłogi, a także wszystkich płytek w kuchni czy łazience oraz zakup i montaż armatury łazienkowej. Jak wiadomo nie jest to niski koszt, dlatego kupując mieszkanie od dewelopera, powinniśmy również wziąć pod uwagę cenę jego wykończenia.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Jak już zostało ustalone, mieszkania na sprzedaż Poznań w stanie deweloperskim, to zazwyczaj mieszkania w stanie surowym zamkniętym. Ponieważ ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych wciąż rosną, także koszt wykończenia mieszkania oraz wszelkich prac remontowych będzie dość wysoki, dlatego musimy przewidzieć jego kwotę w budżecie domowym. Zwykle przyjmuje się że na wykończenie 1 m kwadratowego mieszkania, będziemy potrzebowali około 1,5 tysiąca złotych.