Jak znaleźć części do ciężarówek?

Jak znaleźć części do ciężarówek?

Szwedzka Scania to znana na całym świecie marka samochodów ciężarowych i autobusów. Przez ponad 100 lat istnienia firmy sprzedano około 1 miliona urządzeń. Wszystkie produkty Scania wyróżniają się drobiazgową dokładnością każdej części.

Nieco historii marki

W 1891 roku na przedmieściach Sztokholmu powstała fabryka wagonów kolejowych, a następnie oddział w południowej szwedzkiej prowincji, gdzie uruchomiono produkcję rowerów. Rozwój Scania trwał nadal, a już w 1902 roku wypuszczono pierwszą ciężarówkę. Do 2016 roku fabryki samochodów Scania znajdowały się w 7 krajach – 4 w Europie, 2 w Ameryce Południowej i 1 w Rosji z lokalizacją w Sankt Petersburgu. Koncern zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami, a oprócz klasycznych autobusów i ciężarówek z silnikiem Diesla w 2007 roku, wprowadzono pełnowymiarowy autobus z silnikiem napędzanym mieszanką etanolu (alkohol do 95% + dodatek do paliwa).

Części do samochodów Scania

Wielu producentów sprzedaje części Scania. Najczęściej są to części używane Scania. Aby znaleźć interesujące nas części, należy wyszukać według kodu część, markę samochodu lub frazę i wpisać to w pasku wyszukiwania w wyszukiwarce.

Istnieją dziesiątki, a czasem setki modyfikacji, jeśli chodzi o używane części do ciężarówek Scania. Najdokładniejszym sposobem wyboru i zakupu części w Scania jest kod identyfikacyjny VIN nadwozia. Składa się z 17 cyfr, to dane producenta, modelu pojazdu, roku produkcji i inne ważne cechy są szyfrowane w kodzie. Numer ten jest nakładany przez producenta na nadwozie lub podwozie, lub wyświetlany na specjalnej tabliczce. VIN jest podany w karcie danych pojazdu.