Drukarki do etykiet

Drukarki do etykiet

Drukarki etykiet to specjalne urządzenia zaprojektowane do przesyłania tekstu lub obrazu kodowego na papier czekowy lub etykiety samoprzylepne. Etykiety do drukarek są wizualizowane w edytorze graficznym, a następnie drukowane za pomocą specjalnej drukarki.

Zalety drukarek etykiet

Przenośne drukarki etykiet są dziś używane w różnych obszarach handlu do drukowania kodów kreskowych lub do modyfikacji istniejącego kodu kreskowego. Drukarka etykiet podnosi wydajność operacji księgowych. Drukarki są podzielone na drukarki termotransferowe i termiczne, w zależności od metody drukowania. Drukarki termiczne nie drukują specjalnego papieru termicznego, a obraz jest wyświetlany po podgrzaniu powierzchni papieru za pomocą głowicy drukarki, w wyniku czego papier ciemnieje w miejscu podgrzewania i pojawia się określony obraz.

Różnica między drukarkami

Drukarki termiczne są stosunkowo niedrogie w użyciu i jest to ich główna zaleta. Jednak obraz pozostaje widoczny tylko przez 6 miesięcy, po czym zanika. Druk termiczny kodów kreskowych dotyczy tylko łatwo psujących się produktów. Drukarki termotransferowe są droższe w utrzymaniu, jednak uzyskany w ten sposób obraz jest trwały i dobrze znosi niekorzystne czynniki zewnętrzne. Tak jasny obraz o wysokiej jakości uzyskuje się dzięki temu, że do drukowania informacji na papierze nie jest podgrzewany sam papier, ale taśma atramentowa, która oddziałuje bezpośrednio z papierem. Zastosowanie drukarek z drukiem termotransferowym jest istotne przy stosowaniu kodów kreskowych do produktów o długim okresie trwałości lub do produktów innych niż żywność. Zobacz ofertę: https://drukarkietykiet24.pl/