Dlaczego kocyk minky to dobry wybór?

kocyk minky

Jeśli chcemy kupić dziecko kocyk uszyty z tkaniny naprawdę dobrej jakości, świetnym wyborem będzie kocyk minky. Tkanina minky używana do jego wykonania posiada szereg właściwości, które sprawiają, że idealnie sprawdza się w przypadku dzieci. Czym charakteryzuje się tkanina minky? Dlaczego jest to taki dobry materiał? Z jakiego powodu kocyki minky są tak chętnie kupowane? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

Jaka jest tkanina minky?

Tkanina minky jest przede wszystkim niezwykle delikatna i przyjemna w dotyku. To właśnie dlatego dzieci tak bardzo ją lubią. Charakteryzuje się najwyższą gramaturą, przez co doskonale nadaje się jako materiał na kocyki zarówno dla dzieci nieco starszych, jak i niemowląt. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że tkanina minky uzyskała certyfikat Bezpieczny dla Dziecka, który został jej nadany przez Polski Instytut Włókiennictwa w Łodzi.

Jakie jeszcze właściwości ma tkanina minky?

Dzianina minky jest nie tylko miła i delikatna, ale również oddychająca. Dzięki temu maluch ma zapewniony pełen komfort bez względu na porę roku. Materiał nie powoduje przegrzewania się organizmu, nie nasila pocenia się. W sezonie zimowym zapewni przyjemne ciepło, zaś latem delikatnie otuli. Warto dodać, że tkanina minky wyróżnia się również bardzo szybkim schnięciem, co także jest jej ogromną zaletą.

Jeśli kocyki minky Cię zainteresowały, chcesz na ich temat poczytać więcej, odsyłamy do naszego poprzedniego artykułu dotyczącego właśnie tak popularnych obecnie kocyków dziecięcych.