Czy warto kupić emaliowany czajnik?

Czy warto kupić emaliowany czajnik?

Czajnik należy do tych akcesoriów kuchennych, z którego korzystamy kilkakrotnie w ciągu dnia. Od bardzo dawna w naszych kuchniach królowały emaliowane czajniki. Kilka lat temu wyparły je elektryczne. Dzisiaj jednak na fali mody retro powracają one do łask. Do tych, które kupowane są bardzo chętnie należą czajniki emaliowane na gaz. Już nazwa sugeruje, że są to czajniki przeznaczone do używania na kuchenkach gazowych. Czajniki gazowe na gaz, bardzo często nawiązują do stylistki retro. Ich producenci idą jednak znacznie dalej i proponują także modele, które doskonale wpisują się także w styl nowocześnie urządzonej kuchni.

Nowoczesne czajniki retro

Czajniki emaliowane na gaz dostępne są w wielu kolorach. Łatwo więc dopasować je do dominujących w kuchni barw. Oprócz tradycyjnych, jednokolorowych czajników emaliowanych do wyboru są również czajniki ozdobione różnymi dekorami. Przeważają wśród nich motywy kwiatowe, ale są także ozdobione motywem kurek, warzyw, a nawet grzybków. Pojawiają się także łowickie motywy.

Czajniki emaliowane przeznaczone do gotowania wody na kuchenkach gazowych można bardzo łatwo utrzymać w czystości. To jeden z ich atutów. Są trwałe, a do tego ich cena jest bardzo przystępna. W sklepach znajdziemy czajniki emaliowane na gaz o  bardzo różnej pojemności: od bardzo małych, w których można zagotować litr wody, do dużych dwu litrowych, aż po takie, w których można zagotować nawet trzy litry wody. Wysokiej klasy czajnik emaliowany jest pokryty emalią także wewnątrz. To gwarancja, że czajnik posłuży nam przez kilka lat.