Białe vs ciemne – które meble lepsze?

Białe vs ciemne - które meble lepsze?

Białe meble drewniane czy może ciemne? Oto odwieczne pytanie, nad którym z pewnością pochyliła się niejedna rodzina, zmieniając aranżację w swoim mieszkaniu. Wbrew pozorom jest to bardzo istotna decyzja, wpływająca w znaczny sposób na to, jak prezentować się będzie całość. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje i każdemu ma prawo podobać się co innego. Przypatrzymy się jednak temu zagadnieniu z dystansem i porównajmy obie propozycje. 

Wielkość pomieszczenia ma znaczenie 

Mieszkania, jak i ich układ oraz przestrzeń są różne. Białe meble oraz te ciemne dobierane muszą być więc w sposób indywidualny i to nie podlega dyskusji. Warto zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny aspekt. Ciemna, bardziej wyrazista aranżacja pomieszczenia z pewnością sprawdzi się w dużych pokojach. Dzięki stanowczym barwom i akcesoriom można osiągnąć efekt przytulnego salonu, czy też sypialni.

To samo podejście jednak nie sprawdza się w przypadku małych powierzchni. Zamiast intymnego i zachęcającego do przebywania w nim pomieszczenia, można osiągnąć przytłaczającą oraz ciemną klitkę. Białe meble w tym przypadku spisują się o wiele lepiej. Wprowadzają powiew świeżości, rozświetlają przestrzeń i z pewnością nie są tak nachalne w odbiorze. 

Zabrudzenia – jak to z nimi jest?

Nie należy się oszukiwać, kurz gromadzi się wszędzie, niezależnie od koloru. Białe meble drewniane, podobnie jak i ciemne, zbierają go na takim samym poziomie. I tu i tu należy go regularnie ścierać. Wiele osób martwi się jednak o to, że wraz z porządkami utraci czystą biel mebla, co oczywiście jest mitem. Dzisiejsza technologia pozwala na produkcję wysokiej jakości przedmiotów, które nawet po upływie wielu lat będą spełniały niezawodnie swoje funkcje. Aby jednak długo się nimi cieszyć, należy postawić na wysokiej jakości materiały i sprawdzonego producenta białych mebli.