nowe mieszkania Wilda

Coraz więcej osób podejmujących decyzję o zakupie mieszkania stawia na mieszkania deweloperskie. Nowe mieszkania mają całe mnóstwo zalet, których pozbawione są mieszkania z rynku wtórnego. Decydując się na nowe mieszkanie w Poznaniu czy jakimkolwiek innym mieście, jesteśmy również chronieni ustawą deweloperską. Co zapewnia nam ustawa deweloperska? Jakie wprowadziła zmiany?

Jaką ochronę zapewnia ustawa?

Niezależnie od tego, czy interesują nas nowe mieszkania w Poznaniu czy mieście położonym w zupełnie innym polskim mieście, chronieni jesteśmy przez ustawę deweloperską. Gwarantuje ona wszystkim, którzy decydują się kupić nowe mieszkanie ochronę zarówno prawną, jak i finansową. Odkąd obowiązuje ilość nieuczciwych deweloperów istotnie się zmniejszyła. 

Co pojawiło się razem z ustawą?

Najważniejsza zmiana dotyczy wprowadzenia prospektu informacyjnego. Każdy deweloper musi zawrzeć w nim informacje dotyczące zarówno inwestycji jako całości, jak i mieszkania, którym zainteresowany jest kupujący. Z dokumentu tego dowiemy się między innymi jaki jest harmonogram prac przewidziany przez dewelopera.

Czy nowe mieszkanie to dobry wybór?

Coraz częściej mówi się, że nowe mieszkanie jest lepsze niż to z rynku wtórnego. Dostajemy mieszkanie, które nie było użytkowane i w którym nie ma usterek powstałych na skutek użytkowania. Dodatkowo nowe mieszkanie jest objęte gwarancją deweloperską.

Jeśli temat nowych mieszkań zainteresował kogoś bliżej, odsyłamy do naszego innego artykułu poświęconego temu zagadnieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *